Atrakcje w okolicy


1.Ustronie Morskie (ok.4km) wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych:

-Western Park-wizyta w Western Park ma charakter edukacyjno-rozrywkowy, organizatorzy wprowadzają w iście indiański nastrój,tipi,oryginalne stroje,narzędzia codziennego użytku.Na terenie Parku znajdują sie m.in. trampolina,plac zabaw,równoważnia indiańska.

 

 

-Park wodny Helios z basenem i zjeżdżalniami,kryty i na powietrzu,basen sportowy,rekreacyjny,sauny,jakuzi.

 

 

-Park linowy Gibon- mają do zaoferowania bogatą różnorodność przeszkód,trasy podzielone są na różne stopnie trudności,od maluszków po dorosłych każdy znajdzie tam coś na swoje możliwosci.

 

 

-Skansen Chleba-Skansen miesci się przy głównej drodze Kołobrzeg-Koszalin,na miejscu spory drewniany budynek z bali pokryty strzechą,wokół dawne maszyny,kołowrotek,koło młyńskie,wszystko można oglądać,fotografować.

 

 

2.Szlak rowerowy prowadzący przez wiele miejscowości nadmorskich min. Mielno - Chłopy - Sarbinowo - Gąski (latarnia morska) - Pleśna - Ustronie Morskie - Kołobrzeg (latarnia morska, port, molo)

Rowery dostępne do państwa dyspozycji za darmo na terenie naszego ośrodka.

 

 

 

3. Kołobrzeg (ok. 12 km) - przepiękne miasto – uzdrowisko, tłumnie odwiedzane przez turystów przez cały rok :

- Latarnia Morska-obecnie wieża latarni wznosi się na wysokość 26m nad terenem a jej zasięg dochodzi do 16Mm.

 

 

-Molo w Kołobrzegu-konstrukcja ma długość 220m i szerokość 9m,a pomost spacerowy znajduje się około 4,5m nad poziomem morza,odrestaurowane ipięknie oświetlone,warto zobaczyć.

 

 

-Muzeum Oręża Polskiego- w muzeum zanjdują się między innymi uzbrojenie,oporządzenie i mundury żołnierzy polskich z pierwszej i drugiej wojny światowej.Samochody,samoloty,broń pancerna,artyleria eksponowane są w sali techniki wojskowej i na wystawie plenerowej.

 

 

-Rejsy katamaranem na Bornholm4. Koszalin (ok. 25 km) - miasto,króre jest ośrodkiem kulturalnym, w którym znajdują się teatry, kina, filharmonia, amfiteatr oraz muzea.

 

5. Zapraszamy wędkarzy na połowy troci i łososia, są tu świetne łowiska.

 

 

6. Ogrody Hortulus w Dobrzycy.Powierzchnia ogrodów to ponad 4 ha,ogrody podzielone są tematycznie,obecnie do zwiedzania jest 28 różnych ogrodów,łącznie zgromadzonych jest pond 6 tyś. gatunków i odmian roślin,w tym gatunki egzotyczne i unikalne.Godne polecenia.

 

 

7.Latarnia w Gąskach 


Partner:

Domki nad morzem, apartamenty, pokoje gościnne Domki w Pleśnej, wynajem domków nad morzemDomki BURSZTYNOWA PLAŻA
Pleśna 110, Ustronie Morskie

tel: 796 171 079796 171 079

email: RobertChorebala@wp.pl

Copyright: Bursztynowa Plaża.